استاد منصور پاک نژاد - سازدهنی شنبه دوم مرداد ۱۳۸۹ 10:57
سازدهنی

منصور پاکنژاد در سال 1339 در اصفهان متولد شد. از نوجوانی نوازندگی را با سازهای کلاوه ای و

سازدهنی شروع کرد. در سال 1359 مقدمات نواختن گیتار را نزد مهندس بهمن نوائی فرا گرفت و پس از آن مراحل تکمیلی را به مدت 2 سال زیر نظر آقای داریوش افراسیابی گذراند. در خلال همین سال ها دوره های کوتاهی را نیز به فراگیری نوازندگی سنتور و کلارینت پرداخت.

در سال 1366 با استاد پرویز منصوری آشنا شد و بنا به گفته ی خودش "تماس و بهره گیری از راهنمایی های ایشان در غنی سازی دانش تئوریک و بالابردن درک موسیقایی او بسیار موثر بوده است".

از آن به بعد مطالعه و تلاش بی وقفه وی برای کسب تجربیات فردی، الهام گرفتن از متد تدریس سازهای مختلف و انتقال آن به سازدهنی و نیز ملاقات با اساتید مویسقی در داخل و خارج از ایران عواملی بوده اند که به گسترش دانسته های وی در زمینه سازدهنی و همچنین گیتار کمک قابل توجهی کرده اند. نامبرده تحصیلات دانشگاهی را در رشته زبان انگلیسی گذرانده و به شعر و ادبیات و عکاسی نیز علاقه داشته و آثاری نیز در این زمینه ها دارد. ولی آهنگ سازی و نوآوری در نواختن گیتار و سازدهنی بیشترین جاذبه را برایش دارد. وی نهایت تلاش خود را برای پیشبرد تکنیک و معرفی سازدهنی بکار گرفته است و در حال حاضر ضمن تدریس گیتار و سازدهنی و تنظیم قطعات موسیقی برای این دو ساز که از فعالیت های اصلی به شمار می آیند ،به کار تحقیق و تفحص در شیوه اجرا و آموزش انواع سازدهنی مشغول است که حاصل آن چند جلد کتاب "روش جامع آموزش سازدهنی" همراه با نوار آن ها می باشد. با آرزوی توفیق هرچه بیشتر برای او.

 

از کتاب دوم خودآموز سازدهنی منصور پاک نژاد

 منصور پاک نژاد

در انتها می توانید آهنگ بهار دلنشین که توسط استاد منصور پاک نژاد و با سازدهنی اجرا شده را دانلود کنید. این آهنگ به طور عجیبی دلنشین و صمیمی نواخته شده که مطمئنا از گوش دادن به آن لذت می برید و هر چه بیشتر به توانایی های این ساز جادویی (سازدهنی) پی خواهید برد.

حتما دانلود کنید:

لینک دانلود آهنگ بهار دلنشین با اجرای منصور پاک نژاد (سازدهنی)


+ نی لبک لبانت

  چه زیبا می نوازند مرا (85).

پ.ن. امان از دست این بلاگفا. گاهی اوقات انقدر بازی در میاره و اعصاب آدم رو داغون میکنه که وسوسه می شم از اینجا کوچ کنم. اما به هر حال این جا رو دوست دارم. به چهار سالگی وبلاگم نزدیک می شوم. همین.

-------------------------------------------

برای مشاهده مطالب مربوط به سازدهنی می توانید از آرشیو موضوعی وبلاگ استفاده کنید.

-------------------------------------------

نوشته شده توسط سازدهنی  | لینک ثابت |